ВУЗ ШАГ

Дружелюбівський НВК "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад"

   






Оцініть, будь ласка, сайт нашого закладу




Результати

Урок захист проектів

 

Тема. Урок – захист творчих проектів за темою «Т.Г.Шевченко. Творче жит-

            тя поета. Поезія «Мені тринадцятий  минало».

Мета: поглибити знання учнів про життя і творчість Т.Г.Шевченка; розвива-

           ти культуру зв’язного мовлення, пам'ять, увагу, допитливість; форму –

            вати навички роботи в групах, уміння висловлювати та аргументувати

            свою думку, публічно захищаючи власний творчий проект; виховува –

            ти почуття пошани, поваги до творчості Т.Шевченка, інтерес до само-

            стійної творчої роботи, гордість за власні досягнення.

Обладнання: портрет Т.Г.Шевченка, роздатковий матеріал із завданням для

            проектних груп, аркуші оцінювання, сигнальні картки.

Епіграфи  до уроку:         Т.Г.Шевченко! Досить було

                                             однієї людини, щоб врятувати

                                              цілий народ, цілу націю.

                                                                                   О.Вишня

                   Він був сином мужика і став

                    володарем у царстві духа.

                   Він був самоуком і вказав

                    нові, світлі і вільні шляхи

                    професорам і книжним ученим. 

                                                      І.Франко

                  

Шевченко був більше ніж

українець – він був державним

мужем і громадянином світу.

Він був більше ніж поет –

він був хоробрим войовником

за права і волю людей.

                   Л.Джонсон

Хід уроку

І. Оголошення теми та мети уроку.

ІІ. Вибір епіграфа.

         Завдання учням: дібрати епіграф до уроку із записаних на дошці висловів, аргументувавши вибір, або запропонувати свій.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

         Слово вчителя. Юні друзі! Працюючи на уроці, ви пізнаєте радість відкриття і пірнете у дивовижний світ творчості великого Кобзаря. Виконавши запропоновані завдання, ви будете:

знати: цікаві відомості про життя Т.Г.Шевченка, зміст вірша «Мені 13 мина -  

            ло»;

уміти: аналізувати, систематизувати й узагальнювати матеріал;

цінувати: творчість Т.Г.Шевченка.

         Пропоную провести урок у формі захисту власних творчих проектів.

ІV. Організація роботи в групах.

1.     Оголошення назв проектів.

ÿ       Лінгвісти.

ÿ       Біографи.

ÿ       Історики.

ÿ       Дослідники.

ÿ       Художники.

2.     Поділ класу на групи.

 За 30 секунд учні мають об’єднатися у групи.

3. Повторити правила роботи в групах:

-         швидко ознайомтеся зі змістом завдання для вашої творчої групи;

-         починайте висловлюватися спершу за бажанням, а потім по черзі;

-         дотримуйтесь головного правила активного слухання – не перебивати один одного;

-         обговорюйте ідеї, а не учнів, які висловили їх;

-         утримуйтесь від оцінки та образ учасників групи;

-         намагайтесь у групі дійти спільної думки, хоча окрема власна думка також має право на існування.

4.Ознайомлення з аркушами оцінювання.

 

з/п

Список

учнів

Подавав

ідею

Виконував

роботу

Давав поради виконавцям

Організовував роботу у групі

Виступав із захистом проекту

Спостерігав за роботою

1.

Василик

 

 

 

 

 

 

2.

Панасов

 

 

 

 

 

 

3.

Панасова

 

 

 

 

 

 

4.

Юденко

 

 

 

 

 

 

5.

Онищенко

 

 

 

 

 

 

         5. Робота з інструкціями для творчих груп.

 

Група «Лінгвісти»

Інструкція.  Напишіть визначення пропонованих слів, користуючись тлумачним словником, або розкрийте зміст слів, виходячи з власного досвіду, власних знань.

         Повіт, управитель, безкомпромісність, Чернеча гора, Аскольдова могила, пай, плоскінь, українофільство, лібералізм, гуманність, каземат, лубочні картини, одукований.

Виконавши завдання, прикріпіть до дошки аркуш з поясненням слів. Сподіваємося, вам вдалося відшукати тлумачення цих слів. Якщо зміст окремих із них залишився для вас загадкою, ми знайдемо відповіді разом.

 

Група «Біографи»

Інструкція. Прочитайте біографію Т.Г.Шевченка у підручнику, складіть опорний план – конспект.

 

 

Група «Історики»

Інструкція. Розподіліть між собою ролі геральдиста і хронолога. Геральдист спробує створити особистий герб поета Т.Шевченка, розмістити на ньому девіз – короткий вислів, що слугує поясненням змісту герба. Скористайтесь тлумаченням кольорів та знаків, що використовувалися під час складання гербів.

Квітка – ніжність.

Лев – хоробрість.

Червоний – мужність.

Зелений – надія.

Золотий – сила.

 

Група «Дослідники»

Інструкція. Прочитайте поезію Т.Г.Шевченка «Мені тринадцятий  минало».

-         Дослідіть, як за допомогою природи поет намагається відобразити внутрішній стан свого героя. Посилайтеся на зміст твору.

-         Чому, на ваш погляд, Т.Шевченко оптимістично закінчує дану поезію?

-         Чи можна вважати поезію «Мені 13 минало» Т.Шевченка автобіографічною? Думку доведіть, посилаючись на відомі вам факти із життя поета.

 

                                           Група «Художники»

Інструкція. Намалюйте ілюстрації до поезії «Мені тринадцятий минало». Ваші роботи можуть мати вигляд:

-         малюнка (пейзаж, портрет);

-         деталі (предмета - символу);

-          кольорової гами.

Можливо, ви зможете дібрати цитату до кожного вашого малюнка.

6. На виконання роботи дається 25 хвилин.

         Під час виконання завдань учитель допомагає, пояснює, контролює ситуацію. Учні подають йому сигнали картками із знаком питання (потрібна підказка), із знаком оклику (все в порядку).

V. Захист власних творчих робіт.

VІ. Оцінювання кожної групи, підсумок уроку.

         Використовувати аркуші само оцінювання та оцінювання вчителя.

VІІ. Домашнє завдання. Скласти «доміно» на тему «Життя Т.Шевченка»;  вивчити поезію «Мені тринадцятий минало» напам’ять, вміти її аналізувати.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Подобається